2. december  10:00 – 16:00

GRO Julemarked. Alle er velkommen.

GRO Julemarked er et lille intimt, hyggeligt og nærværende marked, hvor du kan købe julegaver til venner, familien og dig selv, direkte fra kunsthåndværkerne og nicheproducenterne selv. Vi har fokus på bæredygtighed, økologi og godt håndværk!

Bestilling af bord til sælgende til kultur@grolejre.dk

GRO Julemarked præsenterer 18 spændende udstillere!! I ugerne op til vil hver enkelt blive præsenteret individuelt, hvor du vil kunne se billeder af deres produkter!! Vi håber du vil støtte disse små virksomheder og komme lørdag den 2/12 og shoppe julegaver     ❤❤❤

1 ~ Gaver i træ by FS: Smukke bugs- og pynteting i træ. Fb og Insta: Gaver i træ by FS.

2 ~ R!sE: Lækre tasker, punge, puffer og sjov og anderledes julepynt af genbrugs traktorslange. Porcelæns smykker.
www.dortherise.dk Fb:Rise Insta: dortherise.

3 ~ ethique.dk: Luksus undertøj og nattøj i silkebløde fibre af fyrretræsnåle. www.ethique Fb: Ethique Lingerie Insta: ethique_lingerie

4 ~ Another veiw: Tidløst, smukt, lækkert tøj design i høj kvalitet. Skabt ud fra CleanFairRecycle principperne. www.anotherveiw.dk Fb: Another view Insta: Anotherview2

5 ~ Young Living: Lækre rene økologiske æteriske olier. www.onedropper.com Fb: One Drop

6 ~ Genskab: Julekrydderier. Smukt julepynt, mindre møbler redesign.
www.genskab.nu Fb og insta: genskab.nu

7 ~ Talismans Jewel: Eventyrlige håndlavede smykker i sølv, sten. Finurlige botaniske universer i resin. Fb: Talismans Jewel Insta: talismans_jewel

8 ~ Pure Perfumes: Rene veganske eksklusive parfumer.
www.pureperfumes.dk Fb: pureperfumes.dk

9 ~ Mona Jensen: Smukt strik, garn og lys.

10 ~ Miel Handmade: Moderne smukke boho smykker. Fb: Miel Handmade Insta: Miel.handmade www.miel-handmade.com

11 ~ Definer Design: Tidsløse accessories i træ. Fb: Definer Design Insta: definerdesign www.definerdesign.dk

12 ~ Miles Art: Finurlige og smukke blæktegninger med akvarel som farvelægning. Fb: Miles Art Insta: cabengtsson www.miles-art.dk

13 ~ WeDoNature: Kvalitets træskærerarbejde, smedearbejde, uld, honning og lys. Fb: WeDoNature www.wedonature.dk

14 ~ Mette Wille: Billedkunstner, udtryksfulde værker. Insta: mettewilledenmark www.mettewille.net

15 ~ Nobel Threads: Økologisk, høj kvalitet, fairtrade og etisk-produceret tøj. Fb: Noble Threads Insta: noblethreads.dk www.noblethreads.dk

16 ~Ettig: Smukke brugs- og pynteting i natur materialer, bæredygtig genbrug. Fb: Ettig www.ettig.dk

17 ~ CraftCare: Smukt træhåndværk. Pool-Hønsehuse. Fb: CraftCare www.craft-care.dk Insta: craftcare_naturhaandvaerker www.craft-care.dk

18 ~ Lone Ladefoged: Lækre tasker, punge øko baby sengetøj, tøj og børnetøj. Insta: siona_sewingroom